Český ráj – známý a neznámý

Multimediální projekce a přednáška o Českém ráji. Prostřednictvím velkoplošných fotografií společně navštívíme známá i méně známá místa Českého ráje.

Vydáme se do skalních měst, na českorajské sopky, na hrady, zámky a tajemné zříceniny. Uslyšíte příběhy o lidech, kteří zde stále žijí a jsou věhlasnými šperkaři, skláři a brusiči drahých kamenů. Zažijeme překvapivá dobrodružství a odhalíme některá tajemství tohoto čarokrásného kraje. Víte, že když se procházíte Prachovskými skalami nebo Hruboskalským skalním městem, tak kráčíte po dně křídového moře? Že rozeklaný hřeben Suchých skal byl také mořským dnem, které se před miliony let tektonickými pohyby přetočilo z vodorovné do svislé polohy? Možná konečně pochopíme genialitu a výjimečnost velikánů české historie - Albrechta z Valdštejna a Járy Cimrmana. Určitě získáte řadu námětů, kam se vydat na výlet.

Místo konání: Dům přírody Českého ráje, Dolánky u Turnova

Termíny přednášek v roce 2018: 9. 7., 16. 7., 23. 7., 30. 7., 6. 8., 13. 8., 20. 8., 27. 8. vždy od 18 hodin

Od 27. června do 30. října 2018 můžete v Domě přírody Českého ráje navštívit výstavu fotografií Pavly Bičíkové „Český ráj – známý a neznámý“.

 

Akce jsou součástí Turnovského léta 2018.

 

Logo Pavla Bičíková

Chcete-li, aby Vám přišla ode mne včas informace o dalším promítání ve Vašem městě či blízkém okolí,
zašlete mi Vaši e-mailovou adresu a jméno města. 

pavla.bicikova@seznam.cz
 
 

Hledáte již dlouho místo, kde byste si užili zasloužený klid a pohodu.

Pak se podívejte na stránky Chalupy Na Paloučku. Doslova na samotě u lesa můžete prožít dovolenou v RÁJI, v Českém ráji.

BettingY.com bonuses Mobile Sky Bet app.