Himálaj – tajemné příběhy hor

Geografický vzdělávací program pro školy o Nepálu a o životě lidí uprostřed Himalaje.

Velkoplošné fotografie, krátká videa a mé vyprávění žáky a studenty seznámí se současným životem a historií Nepálu. Navštívíme Kathmandu, hlavní město s úžasnými památkami a současně město plné bídy (negramotnost, nezaměstnanost, dětská práce atd.). Projdeme společně  čtyřmi rozdílnými oblastmi Himálaje. Uvidíme, jak  žijí  vysokohorské kmeny, které jsou i dnes nedotčeny civilizací. Vesnice se často nachází v nadmořské  výšce nad  4.000 m. Lidé zde žijí pro nás nepochopitelným, „primitivním“ způsobem života. Každodenní jídelníček kmenů v Horním Dolpu je tvořen jen rýží a moukou. Nemají elektriku, vodovod, ani postel. Jejich jediným dopravním prostředkem jsou jejich nohy. V himálajském království Mustang společně navštívíme krále. A v oblasti kolem Kanchenjungy (třetí nejvyšší hora světa) uvidíme původní tibetskou kulturu, staré budhistické kláštery a zažijeme oslavy Buddha Džajanti. Jsou to jedny z největších budhistických svátků. Poznáme i region Annapurna, který je stále pohádkově krásný, ale dnes již poznamenaný přílivem turistů.  

Specifikace přednášky 
Tento geografický vzdělávací projekt je zaměřen na žáky základních škol a studenty středních škol. Jedná se o cestovatelské přednášky s promítáním velkoplošných fotografií a videí. Tyto multimediální dynamické projekce jsou provázeny mým živým komentářem. Žáci a studenti získají během přednášky informace o dané zemi a prostřednictvím cestovatelských příběhů a zážitků jsou zataženi naplno do děje. Přednáškové činnosti pro veřejnost i školy se věnuji úspěšně již pět let. Délka pořadu je cca 60 - 90 minut. Obsahově je uzpůsoben věku žáků a studentů. Lze jej však vždy přizpůsobit dle Vašich požadavků. 

Logo Pavla Bičíková

Chcete-li, aby Vám přišla ode mne včas informace o dalším promítání ve Vašem městě či blízkém okolí,
zašlete mi Vaši e-mailovou adresu a jméno města. 

pavla.bicikova@seznam.cz
 
 

Hledáte již dlouho místo, kde byste si užili zasloužený klid a pohodu.

Pak se podívejte na stránky Chalupy Na Paloučku. Doslova na samotě u lesa můžete prožít dovolenou v RÁJI, v Českém ráji.

BettingY.com bonuses Mobile Sky Bet app.